قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

 

قوانین 

ضمن تشکر از انتخاب این سایت ، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین است، تقاضا می شود آن را به دقت مطالعه فرمایید.

تعاریف

در این بخش واژه هایی که در متن قوانین مورد استفاده قرار می گیرند، تعریف می شوند.

 • فروشگاه: فروشگاه اینترنتی ام وی
 • سایت: وب سایت فروشگاه اینترنتی به آدرس www.Emway.ir
 • محتوای سایت: شامل متن، عکس، فیلم و مشخصات فنی محصولات یا کلیه مقالات و اخبار درج شده در سایت و وبلاگ می باشد.
 • کاربر: هر فردی که از طریق اینترنت وارد سایت شده باشد، کاربر تلقی می شود.
 • عضو: کاربری که به عضویت اولیه یا کامل سایت درآمده باشد، عضو تلقی می شود.
 • مشتری: کاربر یا عضوی که از سایت خرید کرده است.
 • سفارش: کالا یا کالاهایی که مشتری انتخاب و قصد خرید آنها را اعلام می نماید.
 • استعلام: ارسال سفارش از طرف مشتری برای بررسی موجود بودن کالاهای سفارش داده شده و بررسی تغییر قیمت احتمالی.

ایجاب و قبول سفارش

مشابه محیط فیزیکی، در محیط الکترونیکی نیز هر گونه داد و ستدی که انجام می گیرد، نشان دهنده وقوع یک عقد یا قرارداد می باشد. عقد یا قرارداد مطابق ماده 183 قانون مدنی عبارتست از اینکه " یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آنها باشد " ؛ بر همین اساس قرارداد آنلاین نیز قراردادی است که از طریق "داده پیام" منعقد می گردد.

ایجاب، پیشنهاد انجام یک معامله به شخص دیگر است بطوریکه اگر پیشنهاد مزبور مورد قبول واقع گردد، عقد منعقد می گردد. قبول نیز عبارتست از اعلام رضایت به ایجاب ابزار شده برای انعقاد قرارداد. بنابراین هنگامی که ایجاب و قبول از طریق داده پیام انجام گیرد، یک قرارداد آنلاین منعقد شده است، لذا هنگامیکه مشتری سفارش خود را نهایی می نماید در واقع قرارداد منعقد شده است، ملزم به پرداخت پول می باشد.

توجه نمایید که صرف ایجاب برای ایجاب کننده تعهدی بوجود نمی آورد و وی می تواند ضمن ایجاب، مدت زمانی که در آن پیشنهاد پابرجاست یا سایر شروط را مشخص نماید.

با توجه به آنکه طبق روال کاری فروشگاه مرحله اول خرید، استعلام سفارش می باشد، پاسخ استعلام سفارش مشتری به منزله ایجاب و نهایی کردن سفارش توسط مشتری به منزله قبول است.

ثبت هر گونه سفارش به منزله آگاهی و قبول قوانین سایت بوده و لذا مشتری موظف است قبل از هر گونه ثبت سفارش این قوانین را به دقت مطالعه و در صورتیکه با آنها موافق است، سفارش را برای استعلام ارسال نماید.

 

 1. کاربران و مشتریان برای مشاهده، دریافت اطلاعات و حتی ثبت سفارش ملزم به ثبت نام در سایت می باشند. اما در صورت ثبت نام، علاوه بر آنکه در خریدهای بعدی مجبور به ورود اطلاعات نمی باشند، می توانید از مزایای آن از جمله آگاهی از فروش ها و تخفیفات ویژه بهره مند شوند. با ثبت این اطلاعات، کاربران و مشتریان ضمن اطمینان از محفوظ بودن اطلاعات خود نزد فروشگاه، به فروشگاه اختیار می دهند تا جهت برقراری ارتباط مورد استفاده قرار گیرند.
 2. مشتریان در هنگام ثبت سفارش باید سعی کنند اطلاعات خود و محصول مورد نظر و آدرس را با دقت و به درستی وارد سایت نمایند، در غیراینصورت مسئولیت بروز هر گونه مشکل و ضرر و زیان احتمالی بر عهده ایشان می باشد.

روشهای پرداخت

به منظور تامین رفاه هر چه بیشتر مشتریان، فروشگاه امکان پرداخت از کلیه کارتهای بانکی شبکه شتاب را برای مشتریان فراهم نموده است:

پرداخت آنلاین (پرداخت از طریق درگاه بانکی)

 

 

هزینه ارسال

هزینه ارسال برای روش های مختلف بصورت مکانیزه و بر اساس وزن کالا یا کالاها و شهر مقصد، محاسبه و در هنگام ثبت سفارش به مشتری نمایش داده می شود.

لازم به توضیح است که همواره امکان درخواست مذاکره برای ارسال رایگان کالاها برای تمام نقاط کشور وجود دارد.

مدت زمان تحویل سفارش ها

سفارش های ارسال شده توسط پست و باربری

سفارش هایی که قرار است از طریق پست یا باربری ارسال گردند، در صورتیکه قبل از ساعت 12 نهایی شده باشند، تا 48 ساعت تحویل پست یا باربری خواهند شد، اما چنانچه بعد از این ساعت نهایی شده باشند، تا 72 ساعت بعد تحویل خواهند گردید.

شرکت پست و باربری نیز بسته به مقصد کالا، معمولاً  3 تا 5 روز بعد کالا را به مقصد خواهند رساند.

 

نکات مهم در هنگام تحویل سفارش

  1. مشتری موظف است هنگام تحویل گرفتن سفارش و قبل از بازکردن بسته بندی، مشخصات کالای سفارش داده شده را با کالای تحویلی مطابقت داده و در صورت مغایرت از تحویل گرفتن آن خودداری نماید.
   توجهدر صورتیکه مشتری بدون تطبیق دادن سفارش با کالا، آن را از بسته بندی اولیه خارج نماید، حتی در صورت مغایرت امکان عودت وجود ندارد.

 

  1. مشتری موظف است در هنگام تحویل گرفتن سفارش، تمام کالاهای سفارش داده شده خود را تحویل ظاهری بگیرد.

   تبصره: کالاهایی که در رسید تحویل آن قید شده است که نباید از بسته بندی خارج گردد از این مورد مستثنی هستند. در این موارد مشتری صرفاً می بایست سلامت بسته بندی کالا را بررسی و آن را تحویل بگیرد. چنانچه بسته بندی دارای مشکل یا ایراد باشد و نشان از ضربه خوردگی یا مشکلات احتمالی داشته باشد، مشتری باید از تحویل گرفتن آن خودداری نماید.

   توجه: در زمان ارسال کالا توسط شرکتهای پستی، مشتری موظف است در حضور مامور پستی و قبل از امضاء رسید تحویل کالا، از سلامت بسته بندی و سلامت ظاهری کالا مطمئن گردد و در صورتیکه کالا از نظر بسته بندی و یا سلامت ظاهری دچار ایراد گردیده باشد، ضمن تحویل نگرفتن آن، بلافاصله موضوع را به فروشگاه اطلاع دهد. در این موارد چنانچه مشتری بدون بررسی سلامت ظاهری، رسید پستی (بمنزله دریافت کالا بصورت صحیح و سالم) را امضاء نمایید، هیچ اعتراضی در مورد سلامت ظاهری کالا قابل قبول نخواهد بود و فروشگاه مسئولیتی در قبال مشکلات بعدی نخواهد داشت، زیرا علیرغم اینکه کالا تا سقف ممکن بیمه گردیده است، به دلیل آنکه مشتری شخصاً تایید نموده است که کالا را صحیح و سالم دریافت نموده است، دیگر امکان هیچگونه پیگیری برای دریافت خسارت وجود ندارد.

   تعریف تحویل ظاهریتحویل ظاهری یعنی کالا از تمام جنبه های ظاهری بررسی گردد و در صورتیکه فاقد هر گونه ایراد ظاهری باشد، تحویل گرفته باشد.

 

  1. هنگامی که کالا تحویل ظاهری گرفته می شود، فروشگاه دیگر مسئولیتی در قبال مشکلات و ایرادات ظاهری کالا نخواهد داشت، بدین منظور به مشتریان توصیه می گردد قبل از امضاء نمودن رسید تحویل کالا، به دقت ظاهر کالا را بررسی نموده و در صورتیکه کوچکترین ایرادی داشت، از تحویل گرفتن سفارش خودداری و موضوع را بلافاصله به فروشگاه اطلاع نمایند.

 

  1. طبق دستورالعمل پلیس فتا در هنگام تحویل سفارشاتی که پرداخت آن آنلاین بوده است، ارائه کارت ملی مطابق با نام فرد سفارش دهنده، اجباری است. چنانچه فردی که کالا را سفارش داده و پرداخت آن را بصورت آنلاین انجام داده، تمایل داشته باشد کالا تحویل فرد دیگری گردد، باید از طریق پنل، ایمیل یا پیامک، نام فرد تحویل گیرنده را به فروشگاه اعلام نماید، در غیر اینصورت فروشگاه کالا را تحویل نداده و در این موارد هزینه ارسال مجدد بر عهده مشتری خواهد بود.

 

  1. طبق قوانین فروشگاه، در سفارش هایی که پرداخت آنها در محل مشخص گردیده است، قبل از تحویل کالا، ابتدا لازمست که وجه فاکتور تسویه و سپس کالا تحویل گردد. پس از تسویه وجه فاکتور، مشتری در حضور نماینده فروشگاه فرصت خواهد داشت تا کالای خود را از نظر سلامت ظاهری بررسی و سپس آن را تحویل بگیرد؛ پس از تحویل ظاهری مشتری تا 10 روز فرصت خواهد داشت تا کالا را از نظر فنی بررسی نماید. 
   در صورت وجود هر گونه مشکل فنی، کالا مشمول قانون 10 روز تضمین طلایی تعویض می گردد.

 

 1. شرایط راه اندازی و استفاده از کالای خریداری شده 
  کالاهای خریداری شده از نظر امکان راه اندازی و استفاده به 2 دسته تقسیم می شوند:
  1. کالاهایی که صرفاً باید توسط شرکت ارائه دهنده خدمات پس از فروش نصب و راه اندازی گردند. 
   در این موارد مشتری تحت هیچ شرایطی نباید کالا یا دستگاه را شخصاً راه اندازی و استفاده نماید، زیرا در اینصورت گارانتی کالا یا دستگاه باطل خواهد شد. در این موارد مشتری می بایست با خدمات پس از فروش تماس گرفته و تقاضای نصب نماید.
  2. کالاهایی که توسط خود مشتری قابل راه اندازی و استفاده بوده و نیازی به تماس با خدمات پس از فروش برای نصب و راه اندازی ندارند.

لغو و یا کنسلی محصول:

کاربر می تواند پس از سفارش کالا یا خدمات در مدت 72 ساعت در سایت از طریق دکمه لغو سفارش خود را فسخ ویا لغو نماید و یا تا ده روز به صورت رسمی ایمیل و یا نامه اعلام انصراف نماید. و فروشگاه مبلغ کل خرید را به جز هزینه پستی و پشتیبانی انجام شده را مسترد می نماید. قابل ذکر است پس از پایان این مدت فروشگاه هیچ تعهدی نسبت به این قضیه نداشته و نخواهد داشت و هیچ مبلغی را بازپس نخواهد داشت.

 

محتوای سایت

 1. فروشگاه حداکثر تلاش خود را برای درج اطلاعات صحیح (از جمله قیمت، اطلاعات فنی، عکس کالاها و مقالات) به کار می گیرد، با این حال درست بودن تمامی مطالب و بدون نقص بودن محتوای اطلاعات خود را تضمین نمی نماید.
 2. فروشگاه در راستای افزایش آگاهی و اطلاع رسانی به کاربران سایت، نسبت به تهیه محتوای لازم اقدام نموده است. این اطلاعات توسط گروه تخصصی سایت و از منابع معتبر و با دقت در اعتبار آنها تهیه شده و به صورت مستمر از جهت درست و به روز بودن بازبینی می گردند. با این حال ام وی هیچ گونه مسئولیتی را در قبال محتوای این مطالب، اشکالات غیرعمدی و ایرادات نگارشی آن نمی پذیرد.
 3. فروشگاه خود را مجاز می داند در هر زمان نسبت به تغییر محتوا و اطلاعات سایت و محصولات اقدام نماید.
 4. درصورتیکه کاربران محتوایی برای سایت ارسال نمایند، فروشگاه این حق را خواهد داشت تا نسبت به استفاده، تغییر، تصحیح و انتشار یا عدم انتشار آن تصمیم گیری و اقدام نماید. با این حال مسئولیت صحت و درستی مطالب تماماٌ به عهده فرستنده می باشد.

تبلیغات در فروشگاه

فروشگاه محتوای سایت هایی که قصد تبلیغات در سایت را دارند از نظر مغایرت با اصول و قوانین کشور مورد بررسی قرار می دهد اما صحت و سقم محتوا و خدمات آنها را مورد بررسی قرار نمی دهد و لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوا و خدمات ارائه شده در این سایت ها ندارد.

مسئولیت ها و تعهدات کاربران و مشتریان برای استفاده از سایت

 1. هر گونه استفاده غیر متعارف، غیر مجاز و غیر قانونی از سایت توسط کاربران که منجر به آسیب، خرابی، از دست رفتن یا تغییر اطلاعات، افشای اطلاعات شخصی کاربران و سایر ضرر و زیان های احتمالی گردد، پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.
 2. کاربران موظف به حفاظت از اطلاعات شخصی کاربری خویش بوده و مسئولیت تبادل هرگونه اطلاعاتی که از طریق شناسه کاربری و رمز عبور آن ها صورت می گیرد بر عهده آنان است.
 3. فروشگاه در قبال افشای اطلاعات کاربر در اثر قصور و یا ویروسی شدن سیستم کامپیوتری وی مسئولیتی نخواهد داشت.

حق مالکیت مادی و معنوی

کلیه محتوای سایت صرفاً متعلق به فروشگاه بوده و هرگونه کپی برداری و استفاده شخصی یا تجاری از آن بدون کسب مجوز مکتوب از فروشگاه غیر مجاز و پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

اختیارات فروشگاه

 1. فروشگاه همواره خود را مجاز و مختار می داند که نسبت به ایجاد تغییرات دلخواه در سایت از جمله تغییرات فنی و ظاهری، تغییر خدمات و نحوه ارائه آن، تغییر محتوا و اطلاعات سایت، تغییر در سیاست ها،تغییر در میزان پورسانت دهی و حقوق و قوانین اقدام نماید.
 2. فروشگاه در هر زمانی اختیار را دارد که بنا به مصالح خود، ارائه سرویس به مشتریان و برقراری ارتباط با آنان را متوقف و نسبت به تغییر  کلیه مطالب یا خدمات یا پورسانت و کارانه خویش اقدام نماید.
 3. فروشگاه مجاز است هر کاربری که با کد معرف اقدام به ثبت نام و خرید یکی از محصولات در سایت ام وی را مینماید را شناسایی و اقدام به پرداخت پورسانت فقط  به معرف مشتری و فقط در یک سطح یا مرحله و یک بار ، برابر میزان پورسانتی که برای هر محصول در صفحه محصولات در پایین هر محصول  مشخص شده را پرداخت نماید. هیچ مبلغ اضافی دیگری به جز مبلغ درج شده در پیش فاکتور دریافت یا پرداخت نخواهد شد.
 4. حق قطع فروش كليه خدمات ارائه شده و يا بخشى از آن،به هر دليلى از جمله صادر نشدن مجدد کارت و غیره ،براى باشگاه مشتریان ام وی محفوظ است.
 5. فروشگاه مجاز است 80 درصد پورسانت ها را به صورت نقدی به حساب بازاریاب پرداخت کند و 20 درصد از هر نوع درآمد بازاریاب را تحت عنوان اعتبار خرید  نگه دارد و بازاریاب فقط می تواند با خرید از محصولات فروشگاه اینترنتی و مراکز طرف قرارداد آن را تسویه کند و این بند جزء لاین فک قرارداد بازاریاب می باشد و حق هیچ اعتراض یا درخواست وجه نقدی از بازاریاب تحت این عنوان مجاز نمی باشد.

سایت ام وی به جز آدرس www.Emway.ir هیچ گونه مرجع رسمی دیگری ندارد. درصورتیکه سایت بخواهد از طرق دیگری با مشتریان خود ارتباط برقرار نماید، حتماً آن را به صورت رسمی اطلاع رسانی خواهد کرد لذا در مقابل زیان های ناشی از تماس مشتریان با هرگونه راه ارتباطی غیرمجاز که از نام  ام وی  یا باشگاه مشتریان ام وی استفاده نموده باشند، پاسخگو نخواهد بود.

موارد خاص

با توجه به اینکه قوانین فوق، قوانین کلی فروشگاه بوده و ممکن است در موارد خاص مشمول برخی کالاها نگردد، توضیحات درج شده در فاکتور و رسید تحویل کالا، که به امضاء مشتری می رسد، در این موارد ملاک عمل خواهد بود.

این فروشگاه اینترنتی برابر با قوانین جمهوری اسلامی ایران کار می کند  وبا  نماد اعتماد مرکز تجارت الکترونیکی صنعت ، معدن و تجارت فعالیت خود را آغاز کرده و مشغول خدمت رسانی در راستای اقتصاد مقاومتی و استقلال مالی و حمایت از کار و تولید ملی فعالیت می کند.

با توجه به شعار رهبر انقلاب در سال های اخیر ، فروشگاه اینترنتی ام وی اقدام به کم کردن سود خود و پرداخت قسمتی از درآمد خود به بازاریابانی خواهد کرد که بتوانند کالایی را با کد معرف خود به فروش برسانند. فروشگاه موظف به پرداخت پورسانت بلافاصله بعد از خرید مشتری و پرداخت آنلاین مشتری به شخص معرف خواهد کرد. در این راستا با اضافه کردن گزینه " دریافت کد معرف انتخابی " این امکان را فراهم نموده ایم تا کسانی که معرفی ندارند بتوانند خرید کنند و مبلغ پورسانت به صورت اتفاقی به یکی از مشتریان پرداخت شود تا این انگیزه را برای مشتریان به وجود آورد که هر روز به پنل کاربری شان مراجعه کنند ور از محصولات جدید فروشگاه مطلع شده و انگیزه ای برای معرفی و فروش و بازاریابی محصولات برایشان به وجود آید و درآمدی داشته باشند.

نکات مهم قراردادی که طرف قرارداد ملزم به رعایت بی چون و چرای آنها می باشد :

- در صورتی که طرف قرارداد مورد خاصی را به عنوان شرایط ویژه در نظر دارد که به آن کالا یا خدمات نمیتواند تخفیف دهد موظف است آن شرایط ویژه را هم در قرارداد و هم در صفحه سایت اختصاصی باشگاه اعلام نماید و مسئولیت رعایت آن نیز تماما بر عهده طرف قرارداد است و باشگاه هیچ مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت و در صورت عدم اجرا یا بی دقتی با هر موضوعی که باشد طرف قرارداد حق هیچ اعتراضی را نخواهد داشت.

-  باشگاه هیچ تضمینی برای آمدن مشتری و استفاده از خدمات یا محصولات شما ندارد و فقط واسطه تبلیغاتی می باشد.

-  وظیفه تکمیل اطلاعات در پنل کاربری به عهده شخص کاربر است و در صورت تکمیل نکردن اطلاعات باشگاه هیچ مسئولیتی در قبال بازگرداندن وجه پرداختی یا ارائه خدمات از قبیل تجهیز به دستگاه کارت خوان و چاپ و صدور کارت و غیره ... را ندارد و مشتری حق هیچ اعتراضی را ندارد و از خود سلب می نماید.  

-  چنانچه طرف قرارداد که برای صنف ایشان دستگاه کارت خوان نصب می شود در هر ماه حداقل تراکنش برای نگه داشت دستگاه که برای دستگاه کارتخوان  از سمت شرکت مربوطه دستگاه کارت خوان ایشان جمع آوری می شود.  و قرارداد ایشان با باشگاه مشتریان ام وی یکطرفه لغو خواهد شد و هیچ مبلغی به ایشان عودت داده نخواهد شد و حق هیچ اعتراضی را نخواهد داشت.و همچنین طرف قرارداد مبلغ دو میلیون و پانصد هزار ریال بعنوان خسارت باید پرداخت نماید. لذا پذیرنده موظف به کار کردن با دستگاه می باشد.

-  با توجه به مهلت فسخ قرارداد گذاشته شده در پنل هر کاربر(24 تا 48 ساعت بعد از خرید از سایت) در قسمت کارت طلائی پس انداز - فسخ قرارداد ، در صورتی طرف قرارداد که بعد از تاریخ مشخص شده درخواست فسخ نماید باشگاه هیچ گونه مسئولیتی در قبال بازگرداندن وجه پرداختی نخواهد داشت و طرف قرارداد و کاربر حق هیچ اعتراضی را ندارد.

 

هدف ما فروشگاه و باشگاهی است که بتواند جدید ترین و بهترین محصولات و خدمات را در  زمینه های مختلف و با ارزان ترین قیمت به ملت عزیز کشورمان ارائه نماییم.

راه های ارتباطی مشتری با باشگاه : 

آدرس دفتر: 

شیراز - بلوار استقلال -  رو به روی تقاطع بعثت

ساختمان پارسیس 5 - طبقه اول واحد 2 

کد پستی: 7175866351

ساعت کاری دفتر :

9 صبح الی 14 و 16 عصر الی 18

تلفن تماس : 

071-38317203